Size bir telefon kadar yakınız
0 212 660 60 00
Dil Seçin
trende
GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI

GÜVENLİK PERSONEL HİZMETLERİ VE GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI BİR ARADA

​Oluşturulmuş bulunan iş ve güç birliği sayesinde, verilen iş tekliflerinde PROMEK Savunma ve Güvenlik Hizmetleri A.Ş. den fiziki güvenliğin sağlanması amacı ile güvenlik personeli sağlama konusunda personel talebinde bulunan kurumlara, alanlarında 20 yılı aşkın güvenlik Danışmanlığı tecrübesine sahip ve üst düzey kurumlara bu hizmeti sağlamakta olan PLUSECON Danışmanlık ve Eğitim Ltd. tarafından kapsamlı ve tüm sözleşme süresini kapsayan sürekli danışmanlık hizmeti, personel hizmetlerinin yanında ek bir maliyet gerektirmeden sunulacaktır.

 

DANIŞMANLIK YÖNTEM ve STANDARTLARIMIZ

Güvenlik Danışmanlığı hizmetimiz, başarısı dünyada ve ülkemizde sayısız örnekle kanıtlanmış metodolojik bir yaklaşıma dayanır. Bütçenin doğru belirlenerek en verimli şekilde kullanılmasını hedef alan beş ayaklı bu metot özet olarak,

 1. Modus operandi bazında, gerçekçi kriterlerle belirlenerek;
 2. Beş ölçüt üzerinden öncelik sıralamasına tabi tutulmuş risklere karşı koyabilecek;
 3. Maliyet / fayda dengesini gözeten sistemleri oluşturabilmek üzere;
 4. Her biri, personel, ekipman, eğitim, prosedür ve denetim unsurlarını içeren;
 5. Birbirlerine entegre birden fazla güvenlik çemberleri oluşturma esasına dayanmaktadır.

Her biri pek çok ayrıntı ve hayati önem taşıyan bu aşamaları içermeksizin oluşturulan sistemlerin gerçek hayatla sınandıkları olaylarda tamamen birer “ölü yatırım” oldukları ne yazık ki, ancak büyük bedeller karşılığı anlaşılabilmiştir. Sabancı olayı veya Hürriyet Gazetesi baskını örneklerinde görüldüğü üzere sadece pahalı ekipmanlar ve bol personel ile kurulmuş sistemlerin gerçekte –en basitleri de dahil olmak üzere- hemen hiç bir güvenlik sorununa karşı çözüm olamadıklarını dikkate almak zorundayız.

 

 1. Güvenlik Danışmanlığı Neden Gereklidir ?

Profesyonel danışmanlık desteği alınmasının, her biri başlı başına ciddi katma değerler oluşturan birçok yararı söz konusudur. Bunlar;

 1. Danışmanlık hizmetinin alternatif maliyeti çok daha pahalıdır. Danışmanlık hizmetinin toplam bedeli, bu hizmetin alınmadığı durumda örneğin, kuruluşunuza gereksiz yere satılacak ortalama bir ekipman bedelinin dahi çok altında kalacaktır.
 2. Çok daha uygun koşullarda üstelik gerçekten işleyen bir güvenlik sistemine sahip olmak demektir.
 3. Personelin seçimi, eğitilmesi, kapsamlı rutin ve acil prosedürlerin hazırlanması, güncellenmesi ve sistemin değişik yollarla denetimi gibi hizmet kalemleri dahilinde kuruluşun sırtından ciddi bir uygulama yükünün de kaldırılarak konusunda uzman ellere teslim edilmiş olması anlamına gelir.
 4. Tüm bağlı kuruluşlar bazında güvenlik uygulamalarının organize ve standart hale getirilerek ciddi kaynak tasarrufu sağlanmaktadır.
 5. Çok kıymetli güvenlik bilgi birikimi (know-how) sağlanması / oluşturulması konusunda da danışmanlık hizmetinin değeri yadsınamaz artıları bulunmaktadır
 6. Diğer taraftan, “loss prevention : kayıp önleme” gibi alanlarda uygun çözümlerin üretilmesi bu hizmeti alan kuruluşların karlılığını, hizmet bedelinin çok üzerinde artırmaktadır.
 7. PLUSECON Danışmanlık

PLUSECON Danışmanlık, ülke geneli ve yurt dışında müşterilerinin tüm risk danışmanlığı ihtiyaçlarını karşılayabilecek bilgi, tecrübe birikimi ve partnerlik ağına sahiptir. Firmamız, bu alanda, AR-GE çalışmaları ve yurt içi ve dışında büyüyen partnerlikleri ile sürekli genişleyen “bağımsız hizmet” portföyü ve sayısız, modüler hizmet paketi ile uluslararası standartlarda gerçek bir “ÇÖZÜM ORTAĞIDIR”


D. Danışmanlık Etiği

Danışmanlık hizmeti vermeyi öneren firmaların aynı projede artık ne personel, ne de ekipman hizmetine talip olmaması gerekir. Bu takdirde danışmanlığın olmazsa olmaz “tarafsızlık” ilkesi bozulacak ve firmanın, sizin için hazırladığı projeye size uygun çözümler yerine daha fazla ekipman, daha çok personel veya kendisi için daha rahat çalışma ortamları içeren subjektif çözümler serpiştirmesi kaçınılmaz olacaktır.
Bir güvenlik yapılanması mutlaka “bağımsız danışmanlık” eliyle projelendirilmelidir. PLUSECON Danışmanlık, ne eleman hizmeti veren, ne de ekipman satan bir firma değildir.

​E. Danışmanlık Hizmet Teklif Kapsamımız

Yapmış olduğumuz görüşme neticesinde ve danışmanlık hizmet kapsamımız çerçevesinde hizmetimizin müşteri projelerinde bir paket halinde sunulması mümkün olabildiği gibi, mevcut çalışmalarımızın ihtiyaçlar ve lokasyon bazlı olarak seçmeli talep edilmesi de söz konusudur.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ…

× Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?